Haberler
Makaleler
Faydalı Linkler
Mevzuat
Triz
Sıkça Sorulan Sorular
Patent Marka Sözlüğü

İlk Türk Buluşu..

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı Hybrid motorlu alternatif enerjiyle çalışan arabayla ilgili, “Bana göre Türkiye açısından dünyanın çok önemli yatırım ve markası olacak, tüm dünyaya Türk adını, Türk imajını duyuracaktır” dedi.
Başbakanlık Resmi Konutu'ndan çıkışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün kullandığı araca ilişkin gazetecilere bilgi veren Çağlayan, makam aracında yanında oturan arabanın tasarımcısı Murat Günak'ı da tanıttı.

Günak'ın, Wolsvagen ve Mercedes firmalarında tasarımcı olarak çalıştığını anlatan Çağlayan, “Murat Günak kardeşimiz Passat'ın, Mercedes C serisinin hem marka yaratıcısı, hem tasarımcısıdır. Kendisinin yüzde 100 elektrikle çalışan, yapmış olduğu bir prototipi sayın Başbakanımıza görmesi için getirdiler. Sizlerin de gördüğünüz gibi Başbakan arabayı kullandı” diye konuştu.

Aracın, dünyada bu özelliklere sahip ilk otomobil olduğunu kaydeden Çağlayan, otomobille ilgili daha önemli gelişmeler kaydedilmesini beklediklerini belirtti. Çağlayan şöyle devam etti:
“Öylesine güzel bir yatırım, böylesine özel ve güzel bir dizayn... İnşallah gelecekte dünyanın en önemli markalarından biri olacak. İlk tasarımı, ilk markası olacak, Türk malı, Türk damgasını alacak. Türkiye'de üretilecek. Türk sanayicisi Anadolu'daki KOBİ'leriyle beraber üretecek. Son derece önemli. Sayın Başbakanımız arabayı kullandılar. Kendilerine araçla ilgili gerekli bilgileri verdik.”

Çağlayan, kendisinin de test ettiği aracın kullanımının son derece pratik ve güzel olduğunu söyledi.

Aracın çevre dostu olduğunu, çevreye hiçbir olumsuz etkisinin bulunmadığını anlatan Çağlayan, katı yakıt kullanılmayan otomobilin güneş panelleri kanalıyla bataryasının şarj edilebildiğini söyledi. Çağlayan, “Bana göre Türkiye açısından dünyanın çok önemli yatırım ve markası olacak, tüm dünyaya Türk adını ve Türk imajını duyuracaktır” dedi.

Günak da sorular üzerine, aracın sıfır gaz emisyonu olduğunu, sessiz çalıştığını belirtti.

Tasarım üzerinde 2 yıldır çalışıldığını kaydeden Günak, “Beyefendiye gösterdik. Bizim için çok büyük bir gün. Mutlu bir şekilde geri dönüyoruz” dedi.

Kendisinin Mercedes, Wolsvagen ve Peugeot firmalarında tasarım başkanı olarak çalıştığını ifade eden Günak, bu aracı Türkiye için yaptığını söyledi.

Bir gazetecinin “Sayın Başbakan nasıl karşıladı, ne değerlendirme yaptı?” sorusuna Günak, “Çok mutlu oldu. Baksanıza araçla dışarıya çıktı” yanıtını verdi.

Bir başka gazetecinin, “Aracın seri üretiminin yapılıp yapılamayacağı” sorusuna da Günak, Çağlayan'ı işaret ederek, “Beyefendiye sormak lazım” dedi.
 
 
Facebook'a Ekle     Twitter'a ekle              | 25 Haziran 2009 Perşembe
Diğer Son 10 Başlık
09.02.2015 | Apple 'dan Iphone'lar için yeni patent anlaşması.
13.01.2015 | Madrid Protokolü'ne Bir Katılım Daha
22.12.2014 | Tüm Dünya Türk Doktorlarının Başarısını Konuşuyor
05.12.2014 | iPhone'ları Koruyacak Yeni Patent
24.11.2014 | Patent Savaşı Kızışıyor
23.10.2014 | Philips'e Patent Cezası Zarar Ettirdi
22.10.2014 | Karşıyaka ve Kaf Sin Kaf Markalarına Haciz Geldi
22.10.2014 | Kürtcell markasına Turkcell Engeli
22.10.2014 | Türk Patent Enstitüsü'nden Çokoprens'e Tanınmış Marka Tescili
21.10.2014 | Veri İşleyip Patent Yapacak İnsanlar Aranıyor
Tüm Haberler için Tıklayın

Bizi Arayın:
İstanbul:   0212.211 16 16
  0216.345 75 75
Ankara:   0312.230 66 50
İzmir:   0232.445 55 19
Konya:   0332.350 08 82
Afyon:   0272.215 55 44
info@acarpatent.com


MARKA SORGULAMASI
Marka ön araştırmasında bizim uzmanlık ve tecrübemize güvenin.
Marka ve Patent konusundaki sektörel haberleri almak için e-posta adresinizi ekleyiniz.
Markalaşma, Patent , Ar-Ge, Inovasyon ve kalite konularında detaylı bilgi ve haber almak isteyenler için aşağıdaki web portallarını yayınlıyoruz.


İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİMİZ
MARKA&PATENT MÜŞTERİLERİMİZ Marka&Patent Referanslarımızdan Bazıları >>
 
Copyright © 2004 | ACAR Patent Marka Fikri Haklar Ltd Şti  
Marka Tescil       Marka Sorgulama       Slogan Tescili       Patent       Tasarım Tescili       Patent Sorgulama