Ücretsiz Marka Sorgulama
Marka Sorgulama
marka-tescil
Yurt Dışı Marka Konsolosluk Hizmetleri

Türkiye’de tescil işlemi gerçekleştirilen bir markanın koruma hakları yalnızca ülke sınırları içeresinde geçerli olmaktadır. Farkı bir ülkede markanın tescili ile elde edilen koruma geçerli olmaz. Eğer yurt dışında, farklı ülkelerde de markanın korunması isteniyorsa bu durumda yurt dışında marka tescil işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Özellikle fuarlar, tanıtım organizasyonları gibi yurt dışı ile bağlantılı etkinliklere katılmadan önce firmaların yurt dışı için tescil işlemi yaptırması önerilir. Aksi halde Türkiye dışında kalan ülkelerde markaya dair herhangi bir hak talebinde bulunulamaz.

Yurt dışı marka tescil işlemleri genel olarak iki şekilde yapılmaktadır. Bunların ilki söz konusu ülkenin resmi patent ofisine müracaat yapılmasıdır. Bir diğer yol da söz konusu ülkenin herhangi bir uluslararası tescil sistemine taraf olması durumunda, tescil sistemi başvurusu kabulüne yetkisi olan kurum aracılığı ile başvurunun iletilmesidir.

İşte bu noktada marka tescili yapılmak istenen ülkelerin konsoloslukları devreye girmektedir. Bazı ülkeler marka tescil başvurularını konsolosluklara yapılabileceğini bildirmiştir. Bazı ülkeler de konsolosluklarına bilgi verilmesi talebinde bulunabilmektedir. Bazı ülkeler de başvuruların bizzat yapılması gerektiğini belirtir. Bu durumda vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gibi bir dizi prosedürün erine getirilmesi gerekir.

Acar Patent Konsolosluk Hizmetlerimizden Siz de Faydalanın!

Acar Patent olarak tüm ülkelerde marka tescil işlemlerinizi en kolay ve en hızlı şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktayız. Bu kapsamda sunduğumuz konsolosluk hizmetlerimiz marka tescil başvurusunun yapılmasından, marka tescil başvuru bildiriminin iletilmesine kadar her işlemi firmanız adına gerçekleştirmekteyiz.

Tüm ülkelerin konsoloslukları farklı prosedürlerin yerine getirilmesi talebinde bulunabilmektedir. Eksik bir belge ya da hatalı bir bilgi bildirimi çok ciddi zaman kayıplarını beraberinde getirebilir. Hatta yurt dışı marka tescil başvurunuzun direkt olarak reddedilmesine dahi sebebiyet verebilir. Bu nedenle firmamızın danışmanlık hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Uzun yıllardır pek çok firmanın yurt dışı marka tescil işlemlerini gerçekleştiriyor, firmalara bu meşakkatli yolda rehberlik ediyoruz. Bilgi ve tecrübelerimizden sizin de faydalanmanızı isteriz. Yurt dışı marka tescil işlemlerinizde hem zaman kayıplarını önlemek hem de masrafları minimum düzeye düşürebilmek için bizi hemen arayın!

Yurt Dışı Marka Konsolosluk Hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.

marka-tescil